Що таке віртуальна реальність?

Ця стаття присвячена усім тим, хто ніколи не відвідував віртуальний світ, та планує його відвідати у квестах чи іграх. Отже, що таке віртуальна реальність і “з чим його їдять”? Пропонуємо розбити дану статтю на кілька пунктів, та детально розібратись у віртуальній реальності:

  • Віртуальний світ, а давайте коротко про нього?
  • Шолом віртуальної реальності, що це за космічна штука?
  • Контролери, навіщо?
  • Переміщення у віртуальному світі, як?
  • Як взаємодіяти у віртуальному світі з предметами?

Віртуальний світ, а давайте коротко про нього? А давайте 😉 Віртуальна реальність – це новітня технологія, яка розвивається шаленими темпами у всьому світі. В сучасному, технологічному світі, віртуальну реальність використовують в абсолютно різних сферах діяльності: онлайн конференції, проектування, керування дронами, розвагах і т д. Ну а нас  звісно цікавлять саме розваги та відпочинок у VR. Адже в нашому квест-просторі, Ви можете зануритись або у квести або в ігри у віртуальній реальності. Але давайте розберемось, як це технічно реалізовується? Зануритись у світ віртуальної реальності можна завдяки шолому та контролерам ( джойстики ), про що піде мова далі.

Шолом віртуальної реальності, що це ще за космічна штука, яку Ви хочете надягнути мені на голову? Спокійно, зараз все пояснимо. На вигляд, це дійсно щось круте, та космічне. Але фактично, це пристрій, який виконує функцію створення альтернативної реальності. Як? Завдяки двом екранам ( так їх у шоломі віртуальної реальності саме 2, по 1 на кожне людське око ) та спеціальним лінзам, які і виконують головну “магію”, та занурюють Вас у віртуальну реальність. Також наші шоломи мають вмонтовані навушники з чудовими 3D звуком та вмонтовані мікрофони, для того щоб Ви могли спілкуватись зі своєю командою. Сам шолом, через кабель під’єднується до комп’ютера, який генерує ту картинку, яку Ви будете бачити перед собою, тобто гру або ж квест. А точніше, Ви не просто будете бачите картинку перед собою, а відчуєте кругозір довкола себе у повному 3D просторі. Для повного розуміння – це не ілюзія 3D, яку Ви наприклад бачили у кінотеатрах, коли ефект створюється лише коли Ви дивитесь на екран кінотеатру перед собою. Віртуальний світ – це повністю пропрацьований та відтворений всесвіт з 3D та кругозором 360 градусів. Отже коли Ви повертаєте голову вліво чи вправо, піднімаєте чи опускаєте голову, повертаєтесь на 180 градусів, тощо – Ви бачите все у 3D просторі – тобто так, як це відбувається в реальному житті. І це все завдяки тій космічній штукенсії, яку зазвичай називають VR шолом.

Контролери, що це і навіщо?( джойстики ). Контролери – це невід’ємна частина для взаємодії у віртуальному світі. Для керування та переміщенню у віртуальному світі, використовується 2 контролера ( по одному у кожній руці ) – це Ваші руки у віртуальному світі, завдяки яким, Ви зможете брати предмети, кидати предмети, стріляти, натискати, переміщуватись, тощо. На контролерах розміщенні кнопки, як у звичних для нас джойстиках до ігрових приставок. Кожна кнопка, виконує певну роль. Одна для переміщення, інша для взаємодії з предметами і т д. Кнопок багато, запам’ятати ж буде складно? Ні, кнопок не так багато як здавалось би, і запам’ятати їх функції дуже просто, зазвичай на цей йде 3-5 хв. в іграх, і буквально 2-3 хв у квестах. Підсумовуючи – контролери це Ваші руки і переміщення у світі VR, і воно дуже прості у засвоєнні.

Переміщення у віртуальному світі, як? Це питання виникає практично у всіх, хто вперше планує відвідати віртуальний світ. Є 2 варіанти переміщення у віртуальному світі. 1) Ковзання 2) Телепортація. Ковзання – це коли Ви переміщуєтесь у віртуальному світі, наче ковзаєте на ковзанці, до такого виду переміщення треба звикнути, адже фізично Ви стоїте на одному місці, але у віртуальному світі, Ви рухаєтесь у просторі і звісно Ваш мозок до такого має призвичаїтись. Саме такий спосіб пересування у VR рекомендується для досвідчених гравців. Інший спосіб переміщення у VR – це телепортація. Вид переміщення, коли Ви за допомогою джойстика обираєте точку на підлозі у грі чи квести, натискаєте на кнопку, і вуаля! Ви моментально телепортуєтесь в те місце, яке обрали ( звісно відстань телепортації обмежена у кілька метрів, тому в іграх чи квестах, Вам не вдасться переміститись на дуже великі відстані ), цей спосіб пересування обирають практично усі, і Вам рекомендуємо, принаймні на перших сеансах.

Як взаємодіяти у віртуальному світі?  І тут нам знову знадобляться контролери. Адже для того, щоб наприклад взяти предмет у віртуальному світі, нам потрібно фізично до нього наблизитись ( нагнутись, дотягнутись ) протягнути руку з контролером, та за допомогою кнопки на контролері взяти його у руки. Доки кнопка затиснута, ми тримаємо предмет, відповідно якщо ми відпускаємо кнопку, предмет випадає з наших віртуальних рук. А тепер представте, якщо ми це зробимо як в реальному житті з розмахом, що станеться? Правильно! Ми кинемо предмет на певну відстань. А якщо нам у віртуальному світі потрібно піднятись по канату десь вгору, як нам це зробити? Враховуючи, що в нас 2 контролера в кожній руці. Все просто,ми хапаємо канат затискаючи кнопку джойстика, підтягуємось, тепер іншою рукою хапаємо канат затиснувши кнопку на іншому джойстику, відпускаємо кнопку на першому джойстику, і все це повторюємо, доки не дістанемось потрібного нам місця. Всі взаємодії у віртуальному світі, нагадують стискання рук чи натискання пальцями, тільки у вашому випадку, руки і пальці – це контролери які Ви будете тримати в руках;)